ITTEn hallitus 2021

 


Marko Pietilä (Puheenjohtaja)
Kansainvälisten asioiden koordinaattori,
Kansainväliset kehittämispalvelut, Kuopio
marko.pietila@uef.fi


Marko Junkkarinen (hallituksen sihteeri)
Rekrytointipäällikkö
Opinto- ja opetuspalvelut
Joensuu
marko.junkkarinen@uef.fi

Tuija Mononen (tapahtumavastaava)
Yliopistotutkija
Historia- ja maantieteiden laitos, Joensuu
tuija.mononen@uef.fi

Tero Karjalainen´s Profile image
Tero Karjalainen (tapahtumavastaava)
Johtaja
Jatkuvan oppimisen keskus, Kuopio
tero.karjalainen@uef.fi

 

 


Sanna Rantakömi (varapuheenjohtaja)
Tutkija
Kansanterveystieteen ja kliinisen ravitsemustieteen yksikkö, Kuopio
sanna.rantakomi@uef.fi

 


Petri Tanska (rahastonhoitaja)
Tutkijatohtori
Sovelletun fysiikan laitos, Kuopio
petri.tanska@uef.fi

Salli Anttonen profiilikuva
Salli Anttonen (Nettisivut ja tiedotus)
Amanuenssi
Sosiaalisten ja kulttuuristen kohtaamisten tohtoriohjelma, Joensuu
salli.anttonen@uef.fi


Sampson Andoh
Jatko-opiskelija
Fysiikan ja matematiikan laitos, Joensuu
sampson.andoh@uef.fi

 

Hallituksen varajäsenet:​


Anna-Maria Veijalainen (jäsensihteeri)
Yliopistonlehtori
Ympäristo- ja biotieteiden laitos, Kuopio
anna-maria.veijalainen@uef.fi


Mariana Galvao Lyra
Jatko-opiskelija
Historian- ja maantieteiden laitos, Joensuu
mariana.lyra@uef.fi

 

 

 


Antero Puhakka
Yliopistonlehtori
Sosiaalitieteiden laitos, Joensuu
antero.puhakka@uef.fi