ITTEn hallitus 2020


Tero Karjalainen (puheenjohtaja)
Tutkimuspäällikkö
Sovelletun fysiikan laitos, Kuopio
tero.karjalainen@uef.fi


Marko Junkkarinen (hallituksen sihteeri, luottamusmies)
Rekrytointipäällikkö
Opinto- ja opetuspalvelut
Joensuu
marko.junkkarinen@uef.fi


Tuija Mononen (tapahtumavastaava)
Yliopistotutkija
Historia- ja maantieteiden laitos, Joensuu
tuija.mononen@uef.fi


Salli Anttonen
Yliopisto-opettaja
Humanistinen osasto, Joensuu
salli.anttonen@uef.fi

 

 

 


Sanna Rantakömi (varapuheenjohtaja)
Tutkija
Kansanterveystieteen ja kliinisen ravitsemustieteen yksikkö, Kuopio
sanna.rantakomi@uef.fi


Petri Tanska (rahastonhoitaja)
Tutkijatohtori
Sovelletun fysiikan laitos, Kuopio
petri.tanska@uef.fi


Marko Pietilä (tapahtuma- ja verkosivuvastaava, varaluottamusmies)
Kansainvälisten asiain coordinaattori,
Lääketieteen laitos, Kuopio
marko.pietila@uef.fi


Sampson Andoh
Jatko-opiskelija
Fysiikan ja matematiikan laitos, Joensuu
sampson.andoh@uef.fi

 

Hallituksen varajäsenet:​


Anna-Maria Veijalainen (jäsensihteeri)
Yliopisto-opettaja
Ympäristo- ja biotieteiden laitos, Kuopio
anna-maria.veijalainen@uef.fi


Mariana Galvao Lyra
Jatko-opiskelija
Historian- ja maantieteiden laitos, Joensuu
mariana.lyra@uef.fi

 

 

 

 


Muhammad Usman Rasheed
Jatko-opiskelija
Ympäristö- ja biotieteiden laitos, Kuopio
usman.rasheed@uef.fi


Juuso Loikkanen
Kansainvälisten asiain koordinaattori
Opintopalvelut, Joensuu
juuso.loikkanen@uef.fi