ITTEn hallitus 2022


Marko Pietilä (puheenjohtaja)
Kansainvälisten asioiden koordinaattori,
Kansainväliset kehittämispalvelut, Kuopio
marko.pietila@uef.fi


Lotta Valve (sihteeri)
Yliopistonlehtori
Teologian osasto, Joensuu
lotta.valve@uef.fi

Tuija Mononen (tapahtumavastaava)
Yliopistotutkija
Historia- ja maantieteiden laitos, Joensuu
tuija.mononen@uef.fi

Tero Karjalainen´s Profile image
Tero Karjalainen
Johtaja
Jatkuvan oppimisen keskus, Kuopio
tero.karjalainen@uef.fi

 

 


Sanna Rantakömi (varapuheenjohtaja)
Opetusavustaja
Kansanterveystieteen ja kliinisen ravitsemustieteen yksikkö, Kuopio
sanna.rantakomi@uef.fi

 


Petri Tanska (rahastonhoitaja)
Yliopistotutkija
Sovelletun fysiikan laitos, Kuopio
petri.tanska@uef.fi

Salli Anttonen profiilikuva
Salli Anttonen
Amanuenssi
Sosiaalisten ja kulttuuristen kohtaamisten tohtoriohjelma, Joensuu
salli.anttonen@uef.fi


Sampson Andoh (some-vastaava)
Tutkijatohtori
Fysiikan ja matematiikan laitos, Joensuu
sampson.andoh@uef.fi

 

Hallituksen varajäsenet:​


Anna-Maria Veijalainen (jäsensihteeri)
Yliopistonlehtori
Ympäristo- ja biotieteiden laitos, Kuopio
anna-maria.veijalainen@uef.fi


Saara Koikkalainen (viestintä ja nettisivut)
Yliopistotutkija
Karjalan tutkimuslaitos, Joensuu
saara.koikkalainen@uef.fi

 

 

 


Antero Puhakka
Yliopistonlehtori
Sosiaalitieteiden laitos, Joensuu
antero.puhakka@uef.fi


Cristina Florea (tapahtumavastaava)
Tutkimuskoordinaattori
Sovelletun fysiikan laitos, Kuopio
cristina.florea@uef.fi