INFORMAATIOALAN AKATEEMISET

JOHTOKUNTA 2020-2021

Esa Hakala, puheenjohtaja (Tampereen yliopiston kirjasto, esa.hakala@tuni.fi)

Jussi Hyvärinen (Itä-Suomen yliopiston kirjasto, jussi.hyvarinen@uef.fi ), varajäsen Jukka Kananen (Itä-Suomen yliopiston kirjasto, jukka.kananen@uef.fi )

Anne Kivinen (Oulun yliopiston kirjasto, anne.kivinen@oulu.fi ), varajäsen Anna Nyberg (Oulun yliopiston kirjasto, anna.nyberg@oulu.fi )

Johanna Lindblom (Åbo akademis bibliotek, johanna.m.lindblom@abo.fi ), varajäsen Lilli Kojo (Åbo akademis bibliotek, lilli.kojo@abo.fi )

Maija Paavolainen, varapuheenjohtaja (Helsingin yliopiston kirjasto, maija.paavolainen@helsinki.fi), varajäsen Jussi Piipponen (Helsingin yliopiston kirjasto, jussi.piipponen@helsinki.fi )

Eija Poteri (Tampereen yliopiston kirjasto, eija.poteri@tuni.fi ), Hannu Hahto (Tampereen yliopiston kirjasto, hannu.hahto@tuni.fi  )

Eila Rämö (Aalto-yliopisto, Tutkimuspalvelut, eila.ramo@aalto.fi ), varajäsen Kirsi Heino (Aalto- yliopisto, Tutkimuspalvelut, kirsi.heino@aalto.fi)

Susanna Syrjäsuo (Turun yliopiston kirjasto, susanna.syrjasuo@utu.fi), varajäsen Virpi Kultanen (Kela, Kirjasto- ja informaatiopalvelu, virpi.kultanen@gmail.com )

Outi Vaattovaara (Lapin korkeakoulukirjasto, outi.vaattovaara@ulapland.fi ), varajäsen Tanja Vienonen (Kansalliskirjasto, tanja.vienonen@helsinki.fi )

Sihteeri

Sari Lundelin (ina.sihteeri@outlook.com )