INFORMAATIOALAN AKATEEMISET

JOHTOKUNTA 2022

Jussi Hyvärinen, puheenjohtaja (Itä-Suomen yliopiston kirjasto, jussi.hyvarinen@uef.fi )

Outi Vaattovaara, varapuheenjohtaja (Lapin korkeakoulukirjasto, outi.vaattovaara@ulapland.fi ), varajäsen Virpi Kultanen (Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri, tutkimuspalvelut, perusterveydenhuollon yksikkö), virpi.kultanen@gmail.com )

Esa Hakala, (Tampereen yliopiston kirjasto, esa.hakala@tuni.fi), varajäsen Erkki Nurmi (Taideyliopiston kirjasto, erkki.nurmi@uniarts.fi)

Päivi Karhumetsä (Metropolia Ammattikorkeakoulun kirjasto, paivi.karhumetsa@metropolia.fi), varajäsen Marja Aho (Itä-Suomen yliopiston kirjasto, marja.aho@uef.fi)

Anne Kivinen (Oulun yliopiston kirjasto, anne.kivinen@oulu.fi ), varajäsen Anna Nyberg (Oulun yliopiston kirjasto, anna.nyberg@oulu.fi )

Lilli Kojo (Åbo akademis bibliotek, lilli.kojo@abo.fi ), varajäsen Johanna Lindblom (Åbo akademis bibliotek, johanna.m.lindblom@abo.fi )

Jussi Piipponen (Helsingin yliopiston kirjasto, jussi.piipponen@helsinki.fi ), varajäsen Maija Paavolainen (Helsingin yliopiston kirjasto, maija.paavolainen@helsinki.fi),

Eija Poteri (Tampereen yliopiston kirjasto, eija.poteri@tuni.fi ), varajäsen Hannu Hahto (Tampereen yliopiston kirjasto, hannu.hahto@tuni.fi  )

Eila Rämö (Aalto-yliopisto, Tutkimuspalvelut, eila.ramo@aalto.fi ), varajäsen Kirsi Heino (Aalto- yliopisto, Tutkimuspalvelut, kirsi.heino@aalto.fi)

Susanna Syrjäsuo (Turun yliopiston kirjasto, susanna.syrjasuo@utu.fi), varajäsen Tanja Vienonen (Turun yliopiston kirjasto, tanja.vienonen@utu.fi )

 

Sihteeri

Sähköposti toimisto@inary.fi

Jäsenpalvelun puhelin 0207 589 619